PËR TË FILLUAR

690

 • Sufle me patate Vermoshi, djathë Mishavin dhe pastërma viçi

 • Panxhari i pjekur, djathë roquefort dhe salcë vlosh me aromë kopëri dhe çips arrash

 • Kungull i njomë i pjekur në skarë, me limon haviar nga Konispoli dhe salcë kosi

 • Finok i gatuar me shafran, salcë pule dhe rozmarinë

 • Sallatë me lakër dhe lakër savoja, e gatuar dhe e marinuar si një salcë holandeze

 • Milefeuille patateje me salcë miso të ëmbël dhe aroma vjeshte

 • Sallatë sezonale sipas disponueshmërisë në treg

Antipastë

790

 • Kungull, gështenja kafeje dhe lajthi

 • Dollma me lakër, salcë mishi të bardhë me aromë dëllinje dhe patate krokante

 • Fasule të pjekura, kallamarë të skuqur lehtë dhe petë byreku

 • Karpacio levreku me perime

 • Tru viçi, lulelakra dhe qymyr

 • Role pule të mbushura me fruta të thata dhe kumbulla të thata

 • Byrek qepë-domate , byrek spinaq-gjizë

Pjata e parë

1190

 • Rizoto Vialone Nano me fara kungulli dhe pudër mandarine dhe xheli i saj

 • Tortellini të mbushur me mish qingji tavë dheu, limon të fermentuar dhe nenexhik

 • Spageti me stika, karkaleca të kuq dhe kafe

 • Ravioli jeshil i mbushur me barishte të egra dhe djathra Alpin

 • Rizoto me limon dhe rigon, karkaleca të papërpunuara me pluhur domate dhe piper të pjekur

 • Njoki me panxhari, djathë Mishavin dhe gjethe jeshile

Pjata e dytë

1890

 • Faqe viçi e gatuar në temperaturë të ulët me kumbulla të thata dhe ftonj

 • Fileto viçi, tartuf dhe perime në forma të ndryshme

 • Terrinë e qengjit me shije trumze, kajsi të errët dhe gjethe jeshile

 • Thëllëzë e pjekur në skarë , lëpirëse limoni dhe ftua

 • Fileto peshku, salcë stikash dhe fruta të stinës

 • Një karkalec i humbur ne pyll

 • Tagliata viçi me patate furre

Pre - dessert


 • Mollë jeshile & borzilok

 • Pjeshkë

 • Frut pasioni

 • Fik

 • Çokollatë

Ëmbëlsira

690

 • Sufle fistikësh

 • Çokollatë fondante me banane

 • Tiramisu

 • Qumështor

 • Ullinj/Finger lime

 • Millefoglie

 • Miks frutash të stinës