Menu Mëngjesi


 • Trahana e thartë, cigaridhe, gjalpë i djegur

  390
 • Trahana e ëmbël, djathë i bardhë

  490
 • Djathra të ndryshëm, reçel, mjaltë

  590
 • Sallam, mish i thatë, proshutë

  690
 • Tartë e kripur me perime të stinës dhe salcë hollandeze

  490
 • Petë byreku, fasule të kuqe, gjizë

  390
 • Krostatë me reçel fiku, limon

  390
 • Krostata me rikotë, çokollatë, dardhë, lajthi

  490
 • Plum kek me kos dhe fruta të thata

  390
 • Plum kek me karotë, xhinxher, salcë kosi e aromatizuar me kanellë

  490
 • Cookies me çokollatë, frollini me limon

  390
 • Dy kanelloni ëmbël / perime / kripur

  440
 • Buke e skuqur ne veze, sallatë jeshile, pomodorini dhe dhjathe I bardhe

  390
 • Vezë e rrahur, salcë domate, borzilok, bukë e thekur

  390
 • Vezë sy, proshutë e tymosur

  490
 • Vezë sy, perime të stinës, djathë i pjekur

  390
 • Omletë me tre djathra, spinaq, dhallë

  490
 • Omletë me perime zgare, salcë kosi, kastarvec

  440
 • Djathë fondu, vezë, dhe crumble gështenje

  490
 • Pan brioche, vezë poche, avokado dhe perime

  490
 • Tartuf i zi i freskët shtesë

  290
 • Petulla integrale me mjaltë / reçel / djathë të bardhë

  390
 • Kos me drithëra, fara kia, dhe lini

  390
 • Kos me fruta pylli dhe mjaltë

  390
 • Fruta të freskëta të stinës

  390
 • MËNGJES KONTINETAL
  (omletë, djathë, mish i thatë, perime, fruta, kos, mjaltë)

  990

Pijet


 • Ujë natyral/gazuar GZONA   0,25l

  90
 • Ujë natyral/gazuar GZONA   0,75l

  240
 • Qumësht  0,2l

  140
 • Lëng frutash natyral(fruta të freskëta të sezonit)  0,2l

  340
 • Coca – Cola, Pepsi – Cola, Sprite, Fanta  0,33l

  290
 • Çaj (mali, sherebele, bliri, …)

  140
 • Kafe ekspres

  140
 • Makiato

  140
 • Kapuçino

  140
 • Raki rrushi/mani/ dëllinje/kumbulle 40ml

  290