Menu Krishtlindje


Menu 1

6000

 • Krem i butë me kungujt e dimrit, mollës dhe kanellës me lajthi

 • Sufle patate, vongole (guacka deti) me limon dhe trumzë

 • Karpacio viçi nga Kanina, i sapo skuqur, me kaperi, ullinj dhe barishte të freskëta

 • Rizoto me kërpudha porcini, tartare viçi, mocarella buffalo dhe trumzë mali

 • Qengj mali, polenta perimesh, patate të skuqura orizi dhe rregulluar me agrume

 • Bakllava në evolucion

 • Milfei me patate, akullore boronicë dhe ullinj të ëmbël

Menu 2

6000

 • Sallatë jeshile belge, oktapod i pjekur, me perime dhe bishtaja

 • Sufle patate, vongole (guacka deti) me limon dhe trumzë

 • Karkaleca të kuq, kaviar, gishta me gjizë italiane dhe lime

 • Role peshku i mbështjellë me petë byreku

 • Rizoto me kërpudha porcini, tartare karkaleci, trumzë mali dhe djathë të butë

 • Fileto peshku, polenta me jeshillëqe deti, cips me oriz i kompletuar me fruta acid

 • Bakllava në evolucion

 • Milfei me patate, akullore boronicë dhe ullinj të ëmbël